Disznótoros 2025

A 2025-ös év első rendezvényét, a hagyományos disznótoros bált január 11-én tartotta egyesületünk.

A napot szokásos módon disznóvágással, feldolgozással és az esti bálon asztalra kerülő ételek elkészítésével kezdték a Délceg Kónyi Bika Ifjak Legénycéh tagjai és vendégeik. A munkálatokat sok szorgos kéz segítette, hiszen a legkisebbek is kivették részüket a feladatokból. Mindehhez a helyszínt az egyre szépülő egyesületi házunk biztosította. A délelőtt folyamánGyopáros Alpár országgyűlési képviselő és családja is meglátogatott bennünket és finom pálinkákkal járultak hozzá a nap sikeréhez.

A remek hangulatú délelőtt után este következett az elkészített ételek elfogyasztása és a hajnalig tartó szórakozás, amelyhez a Tündértó Vendéglő biztosította a helyszínt.

Az estét Kiss Miklós, az egyesület elnöke nyitotta meg ünnepi köszöntőjével, amely során köszönetet mondott Horváth Imrének a felajánlott disznóért és amiért minden éven neveli a jószágokat. A megnyitó után következett a kónyi verbunk és a kónyi nóta közös éneklése.

Ezután 130 vendégünk fogyaszthatta el a délelőtt folyamán előkészített ételeket: húslevest, májas és véres hurkát, kolbászt és töltött káposztát.

A tavalyi év után immár második alkalommal színesítettük az estét tombolasorsolással, amely során 45 tombola tárgyat sorsoltunk ki a bálon résztvevők között. A fődíj sétarepülés volt, amelyet ismét Csonka István ajánlott fel. Ezen kívül sok-sok tombola felajánlás érkezett, amelyeket hálásan köszönünk mindenkinek!

A hajnalig tartó buliban a talpalávalót természetesen Dömötör Tamás KisSudi barátunk húzta. Köszönjük minden vendégünknek, hogy eljött és hozzájárult idei első rendezvényünk sikeréhez és jó hangulatához!